Fransız Bulldog cinsi diğer tüm köpek cinsi ve ırklarıyla olmayı sevmenin yanı sıra diğer tür evcil hayvanlarına karşı da sorun çıkarmazlar. Bu küçük köpek ırkı evdeki çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Ortama adapte olma sıkıntısı yaşamayan bulldoglar fazlasıyla sosyal olabilen hayvanlardır. Bazı french bulldogların tanımadıkları insanlara karşı daha temkinli davranışlar sergileyebilirler. Yuvarlak minik kulakları ve oval göğüs yapısıyla kısa ve minik bir vücudu vardır. Sağlam kemikli, yapısı kısa tüyleri, hareketli, aktif ve karlı bir yapıdadırlar. Meraklı ve ilgilidir, keşfetmeyi severler. Gezinti yapmayı sever, yeni yerler görmekten hoşnut olurlar. Stres yaptıkları zaman kafalarında mantar çıkabilir. Bu yüzden bu tür durumlarda panik yapmadan gerekli ilacı kullanmanız yeterli olacaktır. Ev halkının tamamının ilgisini çekmek isterler.

French Bulldog Eğitimi, Bakımı ve Yapısı

French Bulldog, sert olması gereken eğitime sokulmalıdır. Kendisini eğiten kişilerin ses tonuna karşı yüksek hassasiyet gösterir. Uygun ses tonuyla eğitim süreci sanıldığından çok daha kısa sürebilir. Basit hareketleri öğrenme süreci sancısızıdır. Bazen inatçılık eğilimleri gösterebilirler. Sabırlı olmanızda fayda var.

Fransız Bulldoglar mevsimsel geçişlerde tüy dökebilirler bu aşamada panik yapmamanız gerek ancak kauçuk fırçayla düzenli olarak taramanız halinde tüy dökmeleri  azalacaktır. Kuyruk ve yüz kıvrımlarına has losyon sürülmeli ve temizlik ihtiyaçları giderilmelidir. Hafif fırçalama eşliğinde diş macunu kullanabilirsiniz. Fransız bulldoglar  bedenleri sebebiyle yüzemezler, bu konuda hassas olmalısınız ve sıcak havalarda çok hassas olurlar.

Yapısı itibariyle sevecen, hassas, anlaşılır ve cesurdurlar. Hayatı paylaştıkları ev halkına karşı çok vefalıdır. Kızgın yüzleri ve sinirli görünüşlerinin aksine sevecen bir halleri vardır. Psikolojileri oldukça hassastır. Alışmış oldukları davranışların seyrekleşmesinden ötürü kişilik ve davranış bozukluğuna maruz kalabilirler. Sahipleriyle zaman geçirmekten oldukça mutlu olurlar. Fransız Bulldogları, hareket etmeyi çok sever ve oyuncu kişiliklere sahiptirler. Buna karşı çok fazla gürültü çıkarmazlar.

Enerji Seviyesi Yüksek
Egzersiz Gereksinimi Yüksek
Oyunculuk Çok İyi
Başka Irklarla Uyumu Çok İyi
Başka Evcil Hayvanlarla Uyumu İyi
Çocuklarla Anlaşma  iyi
Yabancılara Karşı Tutumu İyi
Eğitilebilir Durumu Orta
Koruma ve Bekçilik Düşük