Boston teriyerleri, kanepede kucaklaşmak kadar canlı yürüyüşlerden hoşlanan arkadaş canlısı ve zeki köpeklerdir. Bu köpeklerin neden American Gentlemen olarak adlandırıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Yükseklik: 38 ila 43 cm Arası
 • Ağırlık: 5,4 ila 11 kg Arası
 • Ömür: 11 ila 13 yaş Arası
 • Cins Boyutu: Küçük
 • İle Birlikte İyi Anlaştıkları: Çocuklar yaşlılar köpekler kediler aileler
 • Mizaç: Dışa dönük arkadaş canlısı oyuncu
 • Zeka: Yüksek
 • Tüy Dökülme Miktarı: Seyrek
 • Egzersiz İhtiyaçları: Orta
 • Enerji Seviyesi: Aktif
 • Havlama Seviyesi: Gerektiğinde
 • Salya Miktarı: Orta
 • Cins Grubu: Sportif olmayan
 • Ceket Uzunluğu / Doku: Kısa
 • Renkler: Siyah, kahverengi / çikolata / karaciğer, kırmızı, mavi, beyaz
 • Desenler: Smokin brindle
 • Diğer Özellikler: Eğitilmesi kolay, tımar etmesi kolay, sağlık sorunlarına eğilimli, yüksek kilo alma potansiyeli, ilk kez evcil hayvan sahipleri için iyi

Smokine benzeyen kürkleri ile Boston teriyerleri şüphesiz zarif köpeklerdir. Ancak resmi kıyafetlerinin, gösterişli yürüyüşlerinin ve takma adlarının: “Amerikan Beyefendileri” sizi kandırmasına izin vermeyin. Bu mutlu-şanslı köpekler olabildiğince şapşaldır.

Davranış United’ın sahibi ve eğitim ve davranış danışmanı Jackie Moyano, “Boston teriyerleri köpek dünyasının palyaçolarıdır” diyor. Son derece zeki ve insan odaklı olan bu yavrular, tuhaf ve eğlenceli davranışları ile hayranlıkları nasıl toplayacaklarını iyi biliyorlar.

1900’lerin başında, ABD’deki en popüler ırktı. Bugün, Boston teriyerleri aileler için popüler bir küçük köpek ırkı olmaya devam ediyor. Kompakt, sağlam vücutları, pürüzsüz kürkleri ve büyük, yuvarlak ve dost canlısı gözleri vardır (ve evet, bazen yaramazlığı ima eder). 

Boston teriyerleri canlıdır ve oynamayı severler. Ancak Bostonlar brakisefalik oldukları için (bu, pürüzsüz yüzlü için teknik bir terimdir), bazı solunum sorunlarına yatkın olabilirler ve getirme veya tempolu bir yürüyüş için dışarı çıkarken nefes almaları gerekebilir. 

Adil bir egzersiz ve zihinsel uyarım payına sahip olduktan sonra, şefkatli Boston, kucaklaşmanız için yeterince uzun süre oturabilir.  

Görünüm

Boston teriyerleri zaten zarif bir smokin ceketinde dokulara sahipler, bu yüzden devam edin ve yakasına bir papyon ekleyerek görünümü tamamlayın. Şık ve pürüzsüz bir kısa paltoyla bu köpekler fazla tüy dökmez. 

Boston Terrier Club of America’ya göre, üreme standartları siyah, brindle veya mühür (Boston’unuz güneş ışığında banyo yaparken siyah bir cekete sahip olacak), eşit bir şekilde beyazla işaretlenmiş bir ceketi de olabilir. 

Göğsü gibi yerlerde beliren ve gözleri arasında bir şerit gibi uzanan beyaz lekeler var. Kırmızı, kahverengi ve mavi Boston teriyerlerini de bulabilirsiniz, ancak siyah-beyaz en yaygın olanıdır.

Boston teriyerlerinin bir diğer tanımlayıcı özelliği, birbirinden ayrı duran büyük, karanlık, yuvarlak gözleridir. Bu köpeğin gözleri komik bir şekilde ifade edici olabilir, öyle ki cins standartları, köpeğin ideal ifadesinin “uyanık ve nazik, yüksek derecede zeka olduğunu gösterir.”  

Onlar olmasa da iyi çalışan partnerler (kısa burun onları daha kısa mesafe sürat koşuları için donanımlı hale getirir ya da “bir maratona eğer ediyoruz antrenman Zoomies”), Boston teriyeri güçlü, kaslı uyluk ile donatılmış bir sportif vücuda sahip do. Küçük ve sağlam olan bu köpekler tipik olarak 12-25 pound ağırlığındadır.  

Boston teriyerleri ile Fransız buldozerlerini merak mı ediyorsunuz? İki cins genellikle birbirleriyle karıştırılır. İkisini tanımlamanın kolay bir yolu: Fransızlar daha büyük bir kemik yapısına sahipken, Bostonlar daha uzun bacaklarda duruyor.

Mizaç

FirstVet’te DVM ve ABD baş veterineri Shawna Garner, “Boston teriyerleri, sevecen ve sosyal doğaları ‘Amerikan Beyefendisi’ lakabını kazandırdığı için harika arkadaşlıklar kuruyor,” diyor.

Garner, son derece zeki oldukları için Boston teriyerlerinin eğitilmesinin kolay olduğunu söylüyor. Eve Boston terrier yavru getiren veya evlat edinme rotayı gidiyoruz olsun, Bostons olabilir iyi aile köpekleri diğer ev hayvanları ile iyi geçiniyor ya büyük çocuklar.

Yaşam İhtiyaçları

Kendi adlarına büyük bir metropolü selamlayan Boston teriyerlerinin, uzayda çok kısa olmadıkları sürece kentsel bir ortamda gelişip apartmanlarda yaşayabilmeleri mümkün. Bu enerjiyi dışarı atmak için zaman ayırdığınız sürece, geniş bir oturma odası veya küçük bir dış mekan onlara çok yakışacaktır.

Garner, “Canlı bir tür olarak, onları meşgul etmek için gün boyunca etrafta koşup oynayabilecekleri bir alana sahip olmaları önemlidir,” diyor.

Bostonlar en iyi arkadaşınız olmak için teklif verdikleri için, insanlarıyla kaliteli zaman geçirmekten başka hiçbir şeyden zevk alamazlar. Bu parçalayıcı köpekler için mükemmel bir öğleden sonra, size bir yürüyüşe katılmak ve ardından kanepede sarılma. Sloganları: “Birlikte vakit geçirdiğimiz sürece.”

Garner, ” Sevecen kişilikleri Boston teriyerlerini dost canlısı evcilleştirirken, aynı zamanda çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa ayrılık kaygısından da muzdarip olabilirler ” diyor. Bu nedenle, bu köpeklerin, sahipleri günün büyük bir kısmında yanlarında olabileceği veya diğer köpeklerin onlara eşlik edebildiği durumlarda en iyisini yaptıklarını söylüyor.

Bir Boston terrieriniz varsa, hava durumuna dikkat etmeniz gerekir. Brakisefalik oldukları için, dışarısı sıcak ve nemli olduğunda aşırı ısınmaya yatkındırlar. Bu nedenle, onları sıcak bir yaz gününde yürüyüşe çıkarmak imkansızdır. Ayrıca kısa tüyleri olduğu için titreme de olabilir. Soğuk havalarda rahat ve sıcak kalması için Boston’unuzun smokini bir palto veya süveter ile kaplayın.

Bakım

Boston teriyerlerinin hafif, şık paltoları, tüylerini dökmemeleri nedeniyle diğer birçok köpeğe göre bakımlarını kolaylaştırır. Ancak Garner, yine de haftada bir fırçalanmaları gerektiğini söylüyor. 

Gevşek tüylerini toplamaya yardımcı olması için yumuşak kıllı bir fırça veya lastik tımar eldiveni kullanabilirsiniz. Tüm köpekler gibi, onların da düzenli tırnak kesimine ihtiyaçları vardır. Çok uzun tırnaklar yürümeyi rahatsız edebilir veya enfeksiyona yatkın hale gelebilir. Ara sıra banyo yapmak onların da taze kokmasını sağlar.

Garner, Boston teriyerlerinin ihtiyaç duyduğu egzersiz miktarı değişebilir, ancak günde iki yürüyüş onları iyi durumda tutmak için yeterli olmalıdır. Son derece enerjik Boston teriyerlerinin oynayarak ve koşarak daha fazla enerji yakması gerekebilir. 

Bu köpekler muhtemelen arka bahçeyi kendi başlarına gezmeyeceklerdir; onların oyun arkadaşı olmanızı, onlara bir top atmanızı veya onlarla çekişme oynamanızı istiyorlar. Yavru köpeğinizle dolaşmak için çitle çevrili bir alana erişiminiz olduğundan emin olun.

Moyano, fiziksel egzersize ek olarak, Boston’ların da bazı zihinsel zenginleşmeye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Yiyecek bulmacalarını getirin! 

Garner, Boston teriyerlerinin şakacı doğası nedeniyle, onları eğitmenin önemli olduğunu söylüyor, böylece iyi alışkanlıklar öğreniyorlar ve insanlarla ve diğer köpeklerle sosyalleşmelerini sağlıyorlar. 

Her köpekte olduğu gibi, mutlu (ve etkili!) Bir eğitim seansı için pozitif pekiştirme eğitimi kullanın. Bostonlar, eğitildikleri zaman mutlu, süper akıllı ve övgü almaya heveslidirler. İkramlar ve kafa vuruşları, bu hassas, ancak dışa dönük köpekler için kazanan bir kombinasyondur. 

Kısa tüyleri olduğu için ürperebilirler. Soğuk havalarda rahat ve sıcak kalması için Boston’un smokini bir palto veya süveter ile kaplayın.

Sağlık

Bu küçük köpeklerin genellikle 11-13 yıllık ömürleri vardır. Ve herhangi bir cinste olduğu gibi, Boston teriyerleri de dikkat etmek isteyeceğiniz belirli sağlık sorunlarına karşı daha hassastır. 

Brachycephalic bir cins olarak, Garner, Boston teriyerlerinin sıklıkla solunum sorunlarından mustarip olabileceğini, bu nedenle sahiplerin, özellikle sıcak havalarda, gerektiğinde egzersiz sırasında onlara ara verdiğinden emin olmaları gerektiğini söylüyor. 

Garner, Boston teriyerlerinin göze çarpan gözlerinin görünüşlerinin bir işareti olduğunu, ancak aynı zamanda göz sağlığı sorunlarına diğer köpeklerden daha duyarlı olduklarını söylüyor. Sahipler dikkatli olmalı ve herhangi bir tahriş veya enfeksiyon belirtisi olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmelidir.

Bazı Boston toprakları, hareket kabiliyetlerini etkileyebilecek eklemleri ve kemikleri ile ilgili sorunlar yaşarlar. Garner, özellikle Boston’ların diz eklemleriyle ilgili sorunları olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve diz kapaklarının patellar luksasyon olarak bilinen yerinden kaymaya eğilimli olabileceğini söylüyor. 

Ayrıca, köpekleri ayakları üzerinde dengesiz hale getirmekten felce kadar değişen etkilere sahip olabilecek hemivertebra (şekilsiz bir omurga) ile muzdarip olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Tarih

Boston terrierinin Boston ile güçlü bağları var “tahmin etmişsinizdir.” Ancak hikayesi İngiltere’de başlıyor. Boston Terrier Club of America’ya göre, 1860’larda bir bulldog ve soyu tükenmiş beyaz İngiliz teriyeri, Yargıç adlı kaslı bir köpek yaratmak için Liverpool’da melezleştirildi. 

1870’te bir Amerikalı, Hakim’i satın aldı ve köpeği Boston’a getirdi ve burada Hakim’i Boston’lu Robert C. Hooper’a sattı. “Hooper’s Judge” olarak bilinen köpek, Boston terrier ırkının atası oldu. 

Başlangıçta “yuvarlak kafalar” olarak adlandırılan isim, 1891’de Amerika Boston Terrier Kulübü kurulduğunda Boston teriyerleri olarak değiştirildi. İki yıl sonra, Amerikan Kulübesi Kulübü ırkı resmen tanıdı. 

Boston’ların ünlü sahipleri arasında Amerikan cinsi ile büyüyen 38. Başkan Gerald Ford bulunmaktadır. Köpeklere olan sevgisi, Liberty adlı Golden Retriever’i Beyaz Saray’da ona katıldığında başkanlığına devam etti.

Eğlenceli gerçekler

 • Boston terrier, 1979’da Massachusetts’in resmi eyalet köpeği oldu. 
 • Boston Üniversitesi’nin maskotu bir Boston teriyeri.
 • Bruschi adlı siyah beyaz bir Boston teriyeri, “en büyük gözlü köpek” olarak Guinness Dünya Rekoru unvanını aldı. Gözleri 28,8 mm çapındaydı.
 • Boston teriyerleri, ABD’de yetiştirilen sportif olmayan cins grubundaki ilk köpektir.